Atiker

Atiker

1970 yılında Mehmet Ali Atiker tarafından çelik sacdan sondaj teçhiz boruları üretmek üzere kurulmuş küçük bir işletme iken zaman içerisinde gelişerek büyüyen Atiker Metal A.Ş. üretim konusunu önce oto LPG tankları üretimine kaydırmış daha sonra ülkemizde ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri ve piyasaların taleplerini göz önüne alarak LPG ve CNG yakıt sistemleri üretimine yönelmiştir.

Atiker Metal A.Ş.’nin mensubu olduğu Atiker Şirketler grubu bünyesinde Oto LPG/CNG yakıt sistemleri üretimi, tekstil, elektronik, ayakkabı, dış ticaret, pazarlama konularında faaliyet gösteren çok sayıda firma yer almaktadır.

Atiker Metal A.Ş., otogaz sistemleri üretim ve pazarlanmasında hızlı bir gelişim süreci yaşayarak bugün bir dünya markası haline gelmiştir.

Atiker Metal A.Ş.’nin Konya’da yerleşik 55.000 m2 lik kapalı alana sahip tesislerinde 700 ü aşkın beyaz ve mavi yakalı çalışanı ile ürettiği yüksek kaliteli ürünler Türk ve dünya tüketicilerinin kullanımına sunulmaktadır. Teknolojinin en son yeniliklerinin kullanıldığı Atiker Metal A.Ş. üretim tesislerinde koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla üretilen ürünlerin %60’ı 5 kıtadaki 40’ı aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

Atiker Metal A.Ş., işletmeleri bünyesinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemlerini etkin biçimde uygulamaktadır. Atiker Metal A.Ş.’nin ürettiği LPG ve CNG otogaz dönüşüm sistemleri dünyanın çeşitli ülkelerden alınan çok sayıda kalite belgesine ve homologasyona sahiptir.

Türk Patent Enstitüsü, 2009 yılında ATİKER markasını “tanınmış marka” olarak kabul etmiş, bu karar doğrultusunda ATİKER markası Türkiye’nin de taraf olduğu Paris Sözleşmesi kapsamında anlaşmaya taraf olan 196 ülkede sadece tescil edildiği değil, tescil edilmediği tüm sınıflarda da tescil şartı aranmaksızın koruma altına alınmıştır.

Atiker Metal A.Ş., son yıllardaki yeni ürün geliştirme, yeni teknoloji geliştirme, kapasite artırma çalışmalarının sonucunda üretim kapasitesini geometrik olarak büyütmüş, üretim teknolojisini tümüyle yenilemiştir. Bir dünya markası olmanın gereği olarak Atiker Metal A.Ş. üretim tesisleri bünyesinde yüksek kaliteli, düşük maliyetli üretim için gerekli teknolojik altyapı oluşturulmuştur. Atiker Metal A.Ş. Ar-Ge, tasarım ve üretim ekipleri “Çevre Dostu İleri Teknoloji Ürünleri” sloganıyla müşterilerine yüksek kaliteli ileri teknoloji ürünlerini makul fiyatlarla sunma çabasındadır.

Atiker Metal A.Ş., dünya piyasalarında süregelen rekabet yarışında hep önde olabilmek, değişen müşteri istek ve beklentilerini karşılayabilmek için Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine özel önem atfetmiş, bu doğrultuda Selçuk Üniversitesi öğretim üyeleri ile işbirliği yapmak amacıyla Selçuk Üniversitesi Teknoloji geliştirme Bölgesinde (Konya Teknokent) bir Ar-Ge birimi oluşturmuştur. Atiker Metal A.Ş., Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri kapsamında ürün portföyünü sürekli geliştirmiş, mevcut ürünlerin kalite ve performansını piyasaların talepleri ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli geliştirmiş ve güncellemiş, ürettiği her bir parça ve bileşende imalat atıklarını azaltmış, ürün güvenilirliğini artırmak üzere potansiyel hata ve arızaları önleyici iyileştirmeleri gerçekleştirmiştir.

Atiker Metal A.Ş., müşterilerine ve insanlığa karşı sorumluluklarını bir gereği olarak ürün ve teknoloji geliştirme projelerinin yanında önemli sosyal sorumluluk projelerini de uygulamaya koymuştur.

Atiker Metal A.Ş.’nin yönetimi, tüm çalışanları, bayileri ve dünya üzerine yayılmış distribütörleri, temiz bir çevre ve koşulsuz müşteri memnuniyeti için durmadan ve yılmadan çalışmaktadır.


Atiker YEDEK PARÇA

Atiker Microfast OBDII ECU

Atiker LPG-CNG Microfast ECU 3-4 Silindir OBDII

 

Atiker Microfast ECU

Atiker LPG-CNG Microfast ECU 3-4 Silindir

 

Atiker Safefast OBDII ECU

Atiker LPG-CNG Safefast ECU 3-4 Silindir OBDII

 

Atiker Safefast ECU

Atiker LPG-CNG Safefast ECU 3-4 Silindir

 

Atiker Fast ECU

Atiker Fast 8 Silindir ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)

 

Atiker Fast ECU

Atiker Fast 5-6 Silindir ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)

 

Atiker Fast ECU

Atiker Fast 3-4 Silindir ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)

 

Atiker Nanofast ECU

Atiker Nanofast 3-4 Silindir ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi)

 

Atiker Safefast Map Sensörü

Atiker Safefast Map Sensörü (Basınç Sensörü)

 

Atiker Multifast Map Sensörü

Atiker Multifast Bosch Map Sensörü (Basınç Sensörü)

 

Atiker Fast Map Sensörü

Atiker Fast Map Sensörü (Basınç Sensörü)

 

Atiker Map Sensörü

Atiker Map Sensörü (Basınç Sensörü)

 

Atiker Tesisat Kablosu

Atiker Elektrik Tesisat Kablosu

 

Atiker Anahtar (Yeni)

Atiker LPG Fast Anahtar Ve Buzzer

 

Atiker Anahtar

Atiker Yakıt Seçici Anahtar (Düğme)

 

Atiker SF Filtre

Atiker LPG-CNG Filtre SF12 Ø12 x Ø12 mm

 

Atiker SF Filtre

Atiker LPG-CNG Filtre SF16 Ø16 x Ø12 mm

 
Atiker ASF Filtre Fırsat Ürünü

Atiker ASF Filtre

Atiker LPG-CNG Filtre ASF Ø12 x Ø12 mm

 

Atiker 1318 Gaz Kesici

Atiker 1318 LPG Gaz Kesici (Gaz Valfi)

 

Atiker 1200 Gaz Kesici

Atiker 1200 LPG Gaz Kesici (Gaz Valfi)

 

Atiker 12008 Gaz Kesici

Atiker 12008 LPG Gaz Kesici (Gaz Valfi)

 

Atiker 1203 Gaz Kesici

Atiker 1203 Gaz Kesici (Gaz Valfi)

 

Atiker SR08 Süper Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR08 Süper 140 Kw

 

Atiker SR08 Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR08 110 Kw

 

Atiker SR05 Süper Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR05 Süper 130 Kw

 

Atiker SR05 Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR05 100 Kw

 

Atiker SR06 Süper Max Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR06 Süper Max 300 Kw

 
Atiker SR06 Süper Regülatör Fırsat Ürünü

Atiker SR06 Süper Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR06 Süper 220 Kw

 

Atiker SR06 Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR06 130 Kw

 

Atiker SR07 Süper Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR07 Süper 130 Kw

 

Atiker SR07 Regülatör

Atiker LPG Regülatör SR07 100 Kw

 
Atiker Fast Enjektör Fırsat Ürünü

Atiker Fast Enjektör

Atiker Fast Enjektör Takımı

 
Atiker Simit Şamandıra Fırsat Ürünü

Atiker Simit Şamandıra

Atiker Simit Şamandıra (Multivalf)